انجمن دو و میدانی معلولین
دوشنبه 20 اسفند 1397 :: نویسنده : علی اصغر هادی زاده
به اطلاع ورزشکاران و مربیان محترم می رساند اخرین مهلت ارسال برگ ارنج تیم دو و میدانی برای مسابقات قهرمانی کشور 25 اسفند می باشدنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 15 اسفند 1397 :: نویسنده : علی اصغر هادی زاده
مصوبات سیزدهمین نشست ستاد بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ و بازی های پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲ اعلام شد
مصوبات سیزدهمین نشست ستاد بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ و بازی های پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲ اعلام شد
 مصوبات سیزدهمین نشست ستاد بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ و بازی های پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲، اعلام شد.
بر این اساس، هدف گذاری ستاد در خصوص جایگاه ایران در بازی های پارالمپیک توکیو و نیز تقسیم بندی رشته ها طبق شاخصه های مورد نظر، به صورت کامل تشریح و به شرع زیر مصوب شد:

۱.جلسات ستاد بازی ها با افق برنامه ریزی  چهار ساله با دید گاه پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ وبازی های پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲  برنامه ریزی و  برگزار خواهد شد .
۲.هدف گذاری ستاد بر مبنای تصمیم شورای عالی بازیهای ۲۰۲۰  توکیو در وزارت ورزش و جوانان و همچنین انتظارات ملی (مردم و مسئولان)و بین المللی (مدیران ارشدIPC)از توانمندی ورزشکاران و ظرفیت های موجود برای ارتقا پنج پله ای جایگاه ایران در  بازیهای پارالمپیک توکیو  ۲۰۲۰ نسبت به دوره گذشته (پارالمپیک ریو ۲۰۱۶) و قرار گرفتن در جایگاه دهم بنا نهاده شده است  که  نیم نگاهی نیز به کسب جایگاه تک رقمی  در رنکینگ را دارد.
۳.رشته ها بر اساس شانس مدال آوری و کسب سهمیه به سه گروه  ذیل تقسیم بندی شدند:
الف: رشته هایی که  در گروه شانس کسب سهمیه و کسب مدال قرار می گیرند، با اولویت کسب مدال طلا ، نقره و برنز، شامل رشته های : دو ومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی، تیراندازی با کمان، جودو، پاراتکواندو، والیبال نشسته آقایان، فوتبال پنج نفره .
ب: رشته هایی که  دارای شانس کسب سهمیه هستند اما شانس قرار گرفتن در جایگاه مدالی پارالمپیک برای آنها ضعیف است شامل رشته های ؛ شنا، پاراکانو، بسکتبال با ویلچر آقایان، والیبال نشسته بانوان، گلبال آقایان در این دسته بندی رشته ها با توجه به جایگاهی که در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ دارا هستند  با دیدگاهی حمایتی در راستای بازیهای پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲ مد نظر قرار خواهند گرفت.
ج: رشته هایی که شانس کسب سهمیه پارالمپیک برای آنها ضعیف بوده  و همچنین در صورت کسب سهمیه شانسی برای کسب مدال آنها متصور نمی گردد .شامل رشته های : دوچرخه سواری، سوارکاری و تنیس روی میز این رشته ها در صورت تامین بودجه با نگاه توسعه ای برای بازیهای پاراآسیایی ۲۰۲۲ دیده خواهند شد و در اولویت های اعزام کسب سهمیه قرار نخواهند داشت .


۴.رشته هایی که دارای  شانس کسب سهمیه با اولویت شانس کسب مدال طلا در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ هستند ، پس از مسجل شدن کسب سهمیه و قرار گرفتن در جایگاه  پیش بینی شده کسب مدال طلا(برطبق  بررسی های فنی و اولویت ها ی ستاد) ، علاوه بر حمایت در اعزام کسب سهمیه ، اعزامهای تدارکاتی در برنامه آماده سازی  آنها  بر حسب ضرورت در نظر گرفته خواهد شد .
۵.رشته هایی که دارای اولویت شانس کسب مدال(نقره و برنز) پس از مسجل شدن کسب سهمیه و قرار گرفتن در جایگاه پیش بینی شده کسب مدال نقره و برنز ، از حمایت اعزام برای کسب سهمیه برخوردار می گردند.
۶.ورزشکاران ورشته هایی که موفق به کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ می شوند مشروط به قرار گرفتن در جایگاه کسب مدال در این بازیها و با توجه به شرایط فنی ، سنجش و پزشکی در لیست نهایی اعزام  قرار خواهند گرفت و ملاک اعزام کسب سهمیه  صرف نخواهد بود .
۷.با ورزشکاران و کادر فنی پس از تائید نهایی قرار داد منعقد خواهد شد و حصول تمامی مفاد فنی ، فرهنگی ، انظباطی و... که در این قرار داد بیان شده است مد نظر ستاد و کمیته می باشد ، بدیهی است پرداخت حقوق و دستمزد بر اساس رعایت مفاد قرار  داد فی مابین و گزارش ناظران این کمیته انجام خواهد شد  . 
۸.بررسی جایگاه ورزشکاران بر اساس ۳ رنکینگ سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸  صورت گرفته است ، چنانچه رکورد آنها در مجموع این سه سال بالاترین حالت را داشته باشد  به ترتیب دارای شانس کسب مدال طلا  ، نقره و برنز د رنظر گرفته می شوند (در صورت به روز رسانی و ثبت رنکینگ سال ۲۰۱۹ نیز اضافه خواهد شد).
۹. بررسی های شانس کسب مدال طلا ، نقره و برنز بر اساس آخرین تغییرات راهنمای انتخاب ورزشکاران در راستای توکیو ۲۰۲۰ که از کمیته بین المللی پارالمپیک دریافت میگردد، صورت گرفته و  انتخاب ورزشکاران با توجه به کلاس هایی که در این بازیها برگزار می شود انجام می شود .  
۱۰.رشته هایی مانند تیروکمان و تیراندازی بر اساس رکوردهای بخش مقدماتی و فینال ، حداقل دو دوره قبل مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
۱۱.در رشته های رقابتی همچون جودو و تکواندو که دارای رنکینگ می باشند و برای کسب سهمیه نیاز به کسب جایگاه مناسب بر اساس راهنمای انتخاب ورزشکاران توکیو ۲۰۲۰  هستند ، بر اساس  قرار گرفتن در رنکینگ  کسب امتیاز در مسابقات مورد بررسی قرار گرفته اند .
۱۲.در رشته های تیمی و رقابتی  سنجش جایگاه ، بر اساس  عملکردها و  درصد شانس کسب سهمیه مورد بررسی قرار می گیرد . 
۱۳.ورزشکاران پس از کسب سهمیه و قرار گرفتن در جایگاه مدالی خصوصا ورزشکاران شانس کسب مدال طلا بصورت دوره ای هر ۴ ماه یکبار می بایست در آزمونهای پزشکی ، سنجش ،روانشناسی ، ثبت رکورد فنی (در صورت رکوردی بودن ) و تثبیت و ارتقاء رنکینگ فنی بر اساس برنامه های ارائه شده شرکت نمایند ،بدیهی است ورزشکارانی که نتوانند ثبات جایگاهی خود را حفظ نمایند و ارتقاء بخشند از مزایای  مالی مورد نظر بهره مند نخواهند شد و بالعکس .
۱۴.معرفی مربیان تیم های ملی از سوی فدراسیونهای مربوطه صورت خواهد گرفت به صورتی که برای ورزشکاران بانوا ن مربی بانو و برای ورزشکاران آقایان مربی آقا معرفی گردد، که پس از بررسی مدارک و سوابق آنها انتخاب نهایی در بخش فنی ستاد بازیها نهایی خواهد شد ، در رشته هایی که با نوان و آقایان تواما" باهم  در آن حضور دارند ، ساعات اردو ها می بایست بصورت جداگانه برگزار شود  .
تبصره: رشته هایی که ماده میکس (تیم متشکل از یک آقا و یک بانو )در بازیهای پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰   در آنها برگزار می شود،  در صورت رعایت شئونات اسلامی امکان برگزاری ساعت تمرین برای ماده میکس  آنهاوجود خواهد داشت.
۱۵.کادر فنی رشته ها برای تصدی این پست می بایست ابتدا برنامه های کوتاه مدت (هفتگی ، ماهیانه )بلند مدت (چهار ماهه و یک ساله ) را بصورت مدون به بخش فنی ستاد بازیها ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد.شایان ذکر است برنامه های کادر فنی در صورت تایید ، مورد رصد توسط ناظرین کمیته قرار خواهند گرفت. 
۱۶. شرایط پذیرش کادرفنی به عنوان مربیان تیم های ملی با توجه به ارائه مدارک و سوابق آنها بر اساس آیین نامه های گزینش مربیان تیم های ملی، پس از بررسی از سوی بخش فنی ستاد بازیها  اعلام خواهد شد مربیانی که به عنوان مربی ورزشکار طلایی مشغول به کار خواهند شد تنها با یک ورزشکار می توانند ادامه همکاری دهند .
۱۷.کادر فنی رشته ها بر اساس ملاکهای سنجش دوره های ۴ ماه مورد بررسی قرار خواهند گرفت ، در صورت تنزل و یا ارتقا ورزشکاران ، مربیان آنها نیز دستخوش تغییرات و بهره مندی و یا عدم بهره مندی  از مزایا و یا قطع ادامه همکاری خواهند شد. 
۱۸.کادرفنی  موظف خواهند بود  نسبت به آخرین تغییرات در قوانین رشته تخصصی و آگاهی از کلیه موارد راهنمای انتخاب ورزشکاران اعم از نحوه انتخاب ، کسب سهمیه و...  در راستای پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ ، اطلاعات کافی را داشته و به صورت دوره ای  هر ۴ ماه یکبار در محل آکادمی ملی پارالمپیک حضور یافته و مورد سنجش و آزمون قرار گیرند، آگاهی از زبان انگلیسی از دیگر شروط این آزمونها خواهد بود مربیانی که در این آزمونها به حد نصاب لازم را کسب ننمایند طبق قرارداد دستخوش تغییرات در بهره مندی از مزایا خواهند شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 14 اسفند 1397 :: نویسنده : علی اصغر هادی زاده

قانون حلقه دونده همراه

باند (حلقه)

نكته: قانون 6.18 زیر تا 8 مهر 1397 جاری است.

19- در زمانی كه مسابقه بهمراه یك دونده راهنما برگزار می‌شود، ورزشكاران كلاس T11-12 با یك حلقه (باند) ویژه ارتباط دونده  و راهنما  می‌دوند. این حلقه باید از یك جنس غیر كششی باشد و نباید انرژی را ذخیره نماید و یا سبب برتری در عملكرد ورزشكار شود.

حداكثر اندازه بین دو سر حلقه در حالت انقباض كامل نباید فراتر از 1 متر باشد. اندازه گیری در اتاق اعلام و در حالت انقباض كامل انجام می شود.

باند (حلقه)

نكته: قانون 6.18 و 6.19 زیر از تاریخ 9 مهرماه 1397 اجرا خواهند شد.

18- در زمانی كه ورزشكار بهمراه یك دونده راهنما مسابقه می دهد، ورزشكاران كلاس T11-12 با یك حلقه ویژه ارتباط دونده و راهنما  می‌دوند.

نكته: در زمان برگزاری مسابقه تنها استفاده از یك باند برای ورزشكار و راهنما مجاز است.

19- این حلقه باید از یك جنس غیر كششی باشد و نباید انرژی را ذخیره نماید و یا سبب برتری در عملكرد ورزشكار شود. دارای دو گره به شكل كروی شكل و یك بخش میانی می باشد كه از دو طرف به دو بست حلقوی منتهی می شود.

a) در مواد پیست حداكثر فاصله بین دو نقطه در حالت كشش كامل 30 سانتی متر می باشد. در مواد جاده حداكثر طول بین دو نقطه در حالت كششی 50 سانتی متر مربع می باشد. در اتاق فراخوان هر یك از باندها در حالت بیشترین كشش اندازه گیری می شوند.

b) گره های انتهایی دو سر باند نباید باز شوند. استفاده از سیستم  قفل در گره ها مجاز است البته بطوری كه ورزشكار بتواند به راحتی اندازه گره را با دست خود تنظیم نماید. استفاده از قفل نباید بصورتی باشد كه فاصله بین دو گره را كاهش دهد. فاصله بین دو گره حداقل 10 سانتی متر است و باید در حالت حداكثر كشش محاسبه شود. رنگ فاصله بین دو گره باید كاملا از دو گره متمایز باشد. گره های هر طرف باند باید حداقل

یك سانتی متر قطر داشته باشند.

c) در هیچ زمانی در حین مسابقه ورزشكار و یا راهنمای دونده مجاز به گرفتن گره های انتهایی و یا میانی باند بصورتی كه سبب كوتاه شدن باند شود را ندارد.  

چنانچه ورزشكار و یا راهنمای وی از این قوانین تخطی نماید؛ هر دو آنها (ورزشكار و راهنما) از مسابقه اخراج می شوند.

   شكل 1: مشخصه های باند

توضیحات: نمودار فوق حداقل و حداكثر طول قابل مشاهده و مطلوب در همه مسابقات مواد پیست و جاده را نشان می دهد. داوران اتاق اعلام بازرسی لازم را انجام داده و از صحت اندازه حلقه از قوانین 6.18 و 6.19 اطمینان لازم را حاصل می نمایند. 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 6 اسفند 1397 :: نویسنده : علی اصغر هادی زاده

   با اهداء سلام و تحیات الهی

     احتراماً ؛ ضمن عرض تبریک فرا رسیدن میلاد خجسته بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) بحضور جنابعالی و همکاران محترم ، به استحضار می رساند این فدراسیون در نظر دارد هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور دو ومیدانی آقایان و سیزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور دو ومیدانی بانوان نابینایان و کم بینایان کشورمان و انتخابی تیم ملی را تحت نظر IPC از تاریخ 22/3/1398 لغایت 24/3/1398 با شرایط ذیل برگزار نماید .

1-      مسابقات در کلاس های 11 و 12 و 13 برگزار خواهد شد .

2-      مسابقات در مواد مندرج در جدول ذیل برگزار می گردد.

3-      در صورتی که در یک کلاس و ماده ورزشکاران به حد نصاب نرسد ادغام صورت می گیرد و در صورتی که امکان ادغام وجود نداشته باشد از روش منهای یک استفاده می شود .

4-      به نفرات اول تا سوم مدال و حکم قهرمانی و به تیم های اول تا سوم بر اساس روش امتیازی کاپ و حکم قهرمانی اهداء خواهد شد.

5-      هر استان مجاز می باشد در 8 ماده آقایان و 6 ماده بانوان شرکت نماید .

6-      هر ورزشکار مجاز به شرکت در دو ماده می باشد .

7-    کلیه ورزشکاران اعم از زن و مرد حتی ورزشکارانی که قبلا عضو تیم ملی بوده اند و تمایل دارند در رنکینگ 2019  IPC قرار گیرند ، باید کد IPC دریافت نمایند لذا برای دریافت کد می بایست مبلغ 15 یورو پرداخت نمایند . داوطلبین بایستی مبلغ 000/000/2 ریال به حساب 0108645878002 نزد بانک ملی شعبه مهر ملی به نام فدراسیون ورزشهای نابینایان و کم بینایان واریز و فیش مربوطه را همراه با کپی گذرنامه یا کارت ملی خود به همراه برگ ارنج ارسال نمایند . ورزشکارانی به تیم ملی دعوت می شوند که کد IPC در سال 2019 را داشته باشند .  لازم به ذکر است مبلغ مذکور به کسانی که به اردوی تیم ملی دعوت شوند عودت داده خواهد شد

8-      هر استان بایستی برگ ارنج مربوطه را حداکثر تا تاریخ 25/12/97 به فدراسیون ارسال نمایند ، بدیهی است فرصتی برای اصلاح ارنج خواهد بود .

9-      ملاک ورودی به تیم ملی رنکینگ پنجم سال 2018-2017 -2016 و تا آخر اردیبهشت 2019 می باشد .

10-  جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مسئول انجمن دو ومیدانی تماس حاصل فرمائید .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

رئیس محترم هیئت ورزشهای نابینایان وکم بینایان استان

با اهداء سلام

احتراماً؛پیرو بخشنامه شماره 527/ص/97/279 مورخ 28/8/97 به پیوست ارنج تیم دو ومیدانی آن استان عودت داده می شود ، خواهشمند است با رعایت دقیق بخشنامه فوق الذکر با شرایط ذیل ارنج را نهایی نموده و حداکثر تا تاریخ 25/12/97 به این فدراسیون ارسال نمائید بدیهی است عدم ارسال به موقع ، به منزله پذیرش ارنج قبلی بوده و بعد از آن غیر قابل تغییر می باشد .

1-     رعایت شرایط سنی نوجوانان 11/10/80 تا 10/10/82 ثبت نام در گروه نوجوانان.

 (در گروه نوجوانان حداقل سن 14 سال می باشد )

2-     رعایت شرایط سنی جوانان 11/10/78 تا 11/10/80 ثبت نام در گروه جوانان .

3-     ذکر کردن کلاس پزشکی ورزشکاران الزامی می باشد .

4-     تا قبل از شروع مسابقات ورزشکاران جدید باید حتما برگه کلاسبندی از کلاسبندان مورد تائید فدراسیون همراه داشته باشند . (در ستون مربوط به دونده همراه ثبت گردد )

5-     ورزشکاران کلاس 11 بایستی دونده همراه خود را معرفی نمایند و تغییر دونده همراه با اطلاع قبلی مانعی ندارد

6-      ورزشکاران کلاس 11 در تمام موارد بایستی از چشم بند استفاده نمایند و دوندگان همراه بایستی با بند مخصوص دونده خود را همراهی نمایند در غیر این صورت اجازه شرکت در مسابقات را ندارند .

7-     تیم ها بجز دونده همراه در بخش آقایان : یک مربی و یک سرپرست و در بخش بانوان : یک مربی و یک سرپرست اجازه همراهی تیم را دارند یعنی بجز دونده همراه هر تیم حداکثر 8 نفر خواهد بود .

8-     مجدداً تاکید می گردد بعد از 25 اسفند ماه هیچ تغییری در تیم پذیرفته نمی شود . 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات